אפיון ובחירת מערכת ERP

כל חברה הבוחרת לעבור מתוכנת ניהול ישנה הקיימת בארגון כבר כמה שנים לתוכנת ניהול סטנדרטים חדשים – צריכה להתכונן לכך מראש ולבדוק את הפרמטרים השונים לפיה היא מטמיעה את השינויים. הטמעת מערכת ERP  מצריכה את הארגון לכינון כמה שינויים ייחודיים והיערכות מוקדמת לקרת ביצוע השינויים החדשים. כאשר מדובר במעבר מתוכנות ישנות לתוכנה עיקרית ומשמעותית אחת כגון מערכת ERP  מחויבים חלקי הארגון השונים להתמודד עם התרבות הארגונית החדשה ועם דרכי עבודה העומדות בפני רה- ארגון.

תחזוקת מערכת ERP

הענקת החשיבות הראויה להטמעה

חשוב להתייחס אל תקופת ההטמעה של מערכת ERP  בכובד ראש ולהעניק לה את החשיבות הראויה לה. ישנם ארגונים אשר אינם מייחסים את הזמן והחשיבות הראויים לצורך ביצוע הארגון מחדש והטמעת המערכות. בשל כך עלולות לצוץ לא מעט בעיות עתידיות בפעולות הארגון השוטפות, כאשר ההעמקה וההבנה של התהליכים בהטמעת המערכת הינן בעלות חשיבות מרבית. לפיכך חשוב להשקיע לא רק את הזמן הדרוש להטמעת המערכת אלא לא פחות מכך – גם את העלויות הכוללות את אנשי המקצוע בתחום, את הידע הדרוש ואת הסבלנות לצורך יצירת הטמעה איכותית של המערכת כולה.

בהיעדר אפיון אישי של מערכת ERP התפקוד הארגוני יהיה לוקה בחסר. בין שאר התפקודים הארגוניים הבעייתיים שיחולו לאחר הטמעה לא מלאה של מערכת ERP  ניתן למנות בעיות כגון בזבוז כספיים ופעולות מיותרות באופי הארגון, חריגות תקציביות שונות, פעולות חסרות יעילות, בזבוז משאבים בצורה לא חכמה, תפקוד עסקי לקוי ובעייתי ועוד. כל אלו יכולים להימנע על ידי אפיון מקצועי שיבוצע על ידי הדרגים הגבוהים וכן על ידי אנשי מקצוע אמינים המכירים את התחום לעומקו.

 

הבנת הצרכים של כל ארגון

אין ספק כי אפיון ובחירת מערכת ERP בצורה איכותית הוא האחראי לפעילות הבריאה של הארגון בטווח הרחוק. הבנת הצרכים הספציפיים של כל ארגון באשר הוא, הקשבה ואפיון אולטימטיבי של התרבות הארגונית, התאמת המערכת לצרכים הארגוניים של החברה וכן יצירת תהליך הדרגתי של הטמעה בארגון – כל אלו הינם גורמים בעלי אחריות מקסימלית ליצירת ארגון פעיל, דינמי, יצירתי ורווחי ברמות הגבוהות ביותר. בעת הטמעת מערכת ERP חשוב לגבש את האסטרטגיה הארגונית של החברה ובדוק את נקודות ההשתלבות של המחלקות השונות באופי העבודה המחודש.

על מנת ליצור תהליכים ארגוניים יעילים לטווח הרחוק חשוב ביותר לנתח ולמפות את יעדי הארגון על היבטיו השונים ולבדוק את יכולות השגת היעדים לטווח הקצר ולטווח הארוך. אפיון צרכים ייחודי של כל משתמשי המערכת הינו צעד חשוב גם הוא בדרך להטמעה איכותית ומקצועית של המערכת וכן הכנה של מפרט דרישות של הארגון בהתאמה אישית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *